Міф №5. "Якщо я не відчуваю підвищення тиску — значить, він у мене нормальний"

Міф №5. "Якщо я не відчуваю підвищення тиску — значить, він у мене нормальний"

 Та насправді ми зовсім не відчуваємо «стрибки» артеріального тиску. А такі симптоми, як головний біль, запаморочення, мушки перед очима — це судинні реакції на різке підвищення або зниження тиску.    Якщо у людини тиск стабільно тримається на позначці 160/100, і вона не відчуває вищезгаданих ознак — це є небезпечною ознакою артеріальної гіпертензії, і її судини щосекунди руйнуються під дією тиску.   Не чекай на небезпечні симптоми — регулярно звертайся до сімейного лікаря, щоб слідкувати за рівнем артеріального тиску та вчасно запобігти хворобам  Дізнайся більше про фактори ризику серцево-судинних захворювань на сайті: https://cvd.phc.org.ua/  #СтаньНаВартіСвогоСерця  Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

Міф № 4. При серцево-судинних захворюваннях не можна займатись фізичною активністю

Міф № 4. При серцево-судинних захворюваннях не можна займатись фізичною активністю

 При серцево-судинних захворюваннях не можна займатись фізичною активністю.  Це неправда!  Серце, як автомобіль, створене для постійного руху та любить працювати у жвавому темпі. А обмеження фізичної активності лиш призводить до атрофії серцевого м'яза та прогресування серцевої недостатності — і серце стає неспроможним повноцінно прокачувати кров.  Абсолютний мінімум навантажень, доступний кожному, — це помірна ходьба по 30-40 хвилин на день. Можеш більше? Бігай, катайся на велосипеді, стрибай, танцюй!   Серце — це м'яз, створений природою для роботи. Підтримуй його здоров’я завдяки регулярній фізичній активності.  Більше про фактори ризику хвороб серця: https://cvd.phc.org.ua/  #СтаньНаВартіСвогоСерця  Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

До відома орендарів водних об'єктів

До відома орендарів водних об'єктів

Розвиток рибництва є необхідною складовою для задоволення потреб населення в цiнному продукті харчування - рибi та продуктi з неї. Відповідно до статті 5 Закону України «Про аквакультуру» суб'єкти аквакультури зобов'язанi додержуватися нормативно-правових актів у сфері аквакультури та подавати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, звітну інформацію щодо обсягів виробництва продукції аквакультури у визначені строки за формами, затвердженими в установленому порядку.

Новини «Пакунок малюка»: як отримати найнеобхідніше для новонародженого

Новини «Пакунок малюка»: як отримати найнеобхідніше для новонародженого

Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді «пакунка малюка» (бебі бокса). Це – набір із понад 90 якісних засобів та виробів – усе, що точно знадобиться в перші місяці для догляду за немовлям: підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.

Судитимуть жителя Хмельницького району за вчинення розпусних дій стосовно трьох малолітніх дітей

Судитимуть жителя Хмельницького району за вчинення розпусних дій стосовно трьох малолітніх дітей

Ярмолинецьким відділом Хмельницької окружної прокуратури до суду направлено обвинувальний акт стосовно 52-річного жителя Хмельницького району за фактами вчинення розпусних дій стосовно малолітніх дітей та незаконне проникнення до житла (ч. 2 ст. 156, ч. 1               ст. 162 КК України).

Міф №3. З віком тиск підвищується — і це є нормою

Міф №3. З віком тиск підвищується — і це є нормою

З віком артеріальний тиск підвищується — і це нормально. Насправді це твердження правдиве лише частково. З часом стінки судин втрачають свою еластичність, що призводить до підвищення тиску в невеликих межах.

"Стань на варті свого серця" 

"Стань на варті свого серця" 

Серцево-судинні захворювання є причиною смертності №1 в Україні — їхня частка становить 64% летальних випадків серед усього населення. А основна група ризику — саме чоловіки працездатного віку.  Довкола теми серцево-судинних захворювань існує чимало міфів. Наприклад, багато людей вважають, що, маючи хвороби, серця не можна займатись фізичною активністю, що кардіохірургія здатна повністю відновити здоров’я, а холестерин і жири — це суцільне зло для серцево-судинної системи.  Лікарі та медсестри Золотоніського центру сімейної медицини готові розвінчати топ-10 міфів про захворювання серця. Дивися відео та пиши у коментарях, у що раніше помилково вірив ти   А дізнатися більше про фактори ризику розвитку серцево-судинних хвороб можна на сайті: https://cvd.phc.org.ua/  #СтаньНаВартіСвогоСерця  Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».